2023 05 list

W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Bliziance, w szczególności II i III klasy wraz z Panią Dyrektor, nauczycielami oraz Księdzem Proboszczem napisali życzenia wielkanocne oraz stworzyli piękna kartkę dla Papieża Franciszka. Na życzenia w imieniu Papieża Franciszka odpowiedział watykański dyplomata Mons. Roberto Campusi Asesor Sekcji Pierwszej Sekretariatu Stanu.

Treść listu

W tym szczególnym okresie wielkanocnym, Jego Świętobliwość Franciszek łącząc się duchowo z całym Kościołem, dziękuje serdecznie za modlitwę i życzliwość, wyrażoną w nadesłanych życzeniach świątecznych.

Wydarzenia paschalne pozwalają nam spojrzeć w Bożym świetle na cel naszego życia na wydarzenia toczące się na świecie. Bracie, siostro, moc Paschy zaprasza cię do odsunięcia głazów rozczarowania i nieufności – mówił Papież podczas tegorocznej Wigilii Paschalnej; Pan znawca odsuwania kamieni grzechu i lęku, chce oświecić twoją świętą pamięć, twoje najpiękniejsze wspomnienie, odświeżyć twoje pierwsze spotkanie z Nim. Pamiętaj i idź powrócić do Niego, odnajdź łaskę zmartwychwstania Boga w tobie!

Ojciec Święty, zawierzając Wszystkich miłosierdziu Bożemu oraz opiece Królowej Pokoju z serca udziela swego Apostolskiego Błogosławieństwa.

 

Mons. Roberto Campusi

Asesor Sekcji Pierwszej Sekretariatu Stanu.