13 grudnia 2013 odeszła do domu Pana Bronisława Lewczak mama naszego rodaka ks. Kazimierza Lewczaka, dziekana dekanatu Pruchnik oraz proboszcza parafii pw. św. Mikołaja Biskupa i MB Częstochowskiej w Rokietnicy. Eucharystii przewodniczyli czcigodni pasterze abp Józef Michalik metropolita przemyski, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz bp Edward Białogłowski biskup pomocniczy diecezji rzeszowskiej. We Mszy św. udział wzięło 38 księży. Na pogrzeb ś.p. Bronisławy przybyło 2 autokary wiernych z parafii Rokietnica - wielu z nich przyjechało swoimi samochodami, jak również naszych parafian.

Kazanie wygłosił ks. Marek Zajdel proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rymanowie Zdroju. Słowa kazania ukazywały nieocenioną role matki w życiu każdego człowieka. Po zakończonej eucharystii abp Józef Michalik wyraził zachwyt nasza świątynią, która jak podkreślił utrzymywana przez niewielką wspólnotę wiernych. Metropolita przemyski stwierdził, że jest to wyrazisty dowód wiary parafian z Blizianki. Ks. Henryk Mazur miejscowy proboszcz zaś wspominał ś.p. Bronisławę, jako parafiankę nigdy nie rozstającą się z różańcem, często też jak zaznaczył zwracał się do niej o modlitwę w sprawach trudnych dla parafii. Słowa otuchy dla księdza Kazimierza w imieniu parafian skierowała również Bożena Gmyrek wójt gminy Rokietnica. Ks. Kazimierz Lewczak w pierwszych słowach wspomnień o mamie powiedział, że w swojej długoletniej pracy duszpasterskiej odprowadził do domu Pana ponad 700 wiernych ze swojej parafii, jednak najtrudniejszy dla kapłana jest zawsze pogrzeb swojej matki ? słowa te skinieniem głowy potwierdzili obecni starsi kapłani. Ks. Kazimierz wyraził wdzięczność za trud wychowania jego oraz rodzeństwa, a w szczególności za pomoc w jego życiowej kapłańskiej drodze. Podkreślał, że mama wspierała go w jego kształceniu, chociaż w czasach jego młodości na wsi edukacja nie miała zbyt wielkiego znaczenia. Umożliwienie kształcenia wiejskiej młodzieży w tamtych czasach wiązała się z wieloma wyrzeczeniami i trudami rodziców. Ks. Lewczak podziękował wszystkim przybyłym na pogrzeb mamy, w szczególności biskupom, kapłanom, wiernym ze swojej parafii oraz Blizianki. Ks. Lewczak dziękował również ks. proboszczowi Henrykowi Mazurowi, liturgicznej służbie ołtarza, organiście oraz uświetniającemu większość pogrzebów chórowi z Blizianki, jak również sąsiadom oraz znajomym.

Następnie wierni udali się na cmentarz parafialny, gdzie pochowana została ś.p. Bronisława Lewczak, pobożna parafianka i mama oddanego kapłana. Z pewnością tak uroczysty pogrzeb jest nagrodą za pobożne i pracowite życie, a resztą zostanie obdarowana przez naszego Pana.

,