7 października 2013 roku mieszkanka Blizianka otrzymała niezwykły dar, który otrzymuje niewielu ludzi. W tym dniu Pani Anna Grolicka obchodziła swoje 100 urodziny. W dniu swojego imponującego jubileuszu z życzeniami do domu, w którym zamieszkuje ze swoją córką i zięciem przybył m.in. ks. Henryk Mazur, wójt gminy Niebylec Zbigniew Korab, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Zofia Leszczak, przedstawiciel PT KRUS Wojciech Furtek oraz sołtys Blizianki Antoni Szostak. W dniu urodzin zacnej jubilatce przybyli goście odśpiewali ?200 lat? wraz z muzykami z kapeli Jany, z którą obecny był nasz lokalny pieśniarz i znany muzyk Serwacy Stanisławczyk.

W czym może tkwić recepta na długowieczność, której dostąpiła Pani Anna ? na pewno w jej pobożnym życiu, które podkreśla jej córka Teresa Bieniek opowiadając o mamie dla Głosu Niebylca:

Anna Gorlicka z domu Smela urodziła się 7 X 1913 roku w Jaworniku Niebyleckim jako jedno z siedmiorga dzieci Marianny i Tomasza Smeli. W wieku 20 lat wyszła za mąż za Jana Gorlickiego z Blizianki, gdzie przeprowadziła się i mieszka do dzisiaj. (przyszłego męża przed ślubem widziała 2 razy).

Ma 23 wnuków, 42 prawnuków, 2 praprawnuków. Zycie pani Anny wyznaczał rytm przyrody albowiem z mężem prowadzili 5 ha gospodarstwo. Byli ludźmi bardzo religijnymi zaczynali i kończyli dzień z modlitwa na ustach, zaradnymi, ciekawymi życia- odwiedzali swoje dzieci, które rozjechały się po Polsce. Życie pani Anny to nieustanna modlitwa, ciężka praca, skromne jedzenie i duże poczucie humoru. Kiedy zdrowie już nie pozwalało na pracę pani Ania mówiła, że życie bez pracy nie ma sensu. Ale i do tego się przyzwyczaiła. Wspomaga swoją rodzinę modlitwą, różaniec zawsze jest u niej w dłoni. Dożywa swoich lat pod troskliwą opieką swojej córki Teresy Bieniek, a odwiedzających z rodziny zaprasza na swój pogrzeb.