Już jutro ma odbyć się bardzo ważne wydarzenie o charakterze modlitewnym połączonym z pokutą za grzechy i przebłaganiem za nałogi narodu polskiego. Na Jasnej Górze nazywanej również konfesjonałem narodu będzie mieć miejsce nabożeństwo Wielkiej Pokuty (wielkapokuta.pl) organizowane przez Fundację Solo Dios Basta. Kto nie może być w tym czasie na Jasnej Górze może słuchać transmisji na żywo poprzez Radio Maryja od godz. 16 do 21, również w tych godzinach Radia Niepokalanów, pełnej transmisji w Radio Jasna Góra od 11 do 21, a nawet oglądać retransmisję w TVP Info od godz. 18 (jeszcze przed rokiem taka retransmisja byłaby raczej niespotykana). Kto nie może być na Jasnej Górze warto by włączył się w wydarzenie poprzez swoją indywidualną modlitwą.

To jest wydarzenie całego kościoła. Łączy wszystkie duchowości, wspólnoty, organizacje. Wszyscy czujcie się zaproszeni.
Naród Polski jest podzielony, dużo jest złości i zawiści. Wielu żyje w lęku, niepewności, w nałogach. To są skutki grzechów, które popełniliśmy, my i nasi przodkowie.
Przez wspólną „Wielką Pokutę” możemy zmienić bieg historii. Historii każdego z nas i całego świata. To jest czas potężnej walki cywilizacji życia z cywilizacją śmierci. To chwila wymagająca szybkiej i jasnej odpowiedzi każdego z nas.
Spotkanie poprowadzi ks. Dominik Chmielewski, konferencje i modlitwę ojcowie Antonello Cadeddu i Henrique Porcu misjonarze z Brazylii oraz ks. Piotr Glas.
Mszę Święta będzie celebrował Jego Ekscelencja ks. abp Stanisław Gądecki.

Wydarzenie można również oglądać za pośrednictwem strumienia z youtube w podanych powyżej godzinach mogą jednak nastąpić problemy z jakością odtwarzanego obrazu.