OGŁOSZENIA XXXII NDZ. ZW. – C- 10.XI.19

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 7.30 i 10.30.

4. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Nabożeństwa wspominkowe w tygodniu o godz. 17.00.

5. Bóg zapłać za sprzątanie i strojenie świątyni złożoną ofiar na kwiaty – w tym tygodniu za kościół odpowiedzialne są następujące rodziny: STOCHŁA ZOFIA, PIETRUCHA TERESA.

6. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej: NIEDZIELA, OLA I JAŚ.

7. Dar serca na potrzeby parafii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 11 XI – św. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
• 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
• 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.