OGŁOSZENIA II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – C-17.III.19

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

3. Przypominam wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. (17.00) oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 10.30. Przypominam, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

5. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i złożona ofiarę na kwiaty – w tym tygodniu za kościół odpowiedzialne są następujące rodziny: BATOR URSZULA, DOPART MAGDALENA

6. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecam: NIEDZIELA, OLA I JAŚ.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 19 III – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła.