OGŁOSZENIA 2019.IX.1–XXII.NDZ. ZW .- C-

1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę

3. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszam do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej. W NASZEJ parafii odpust . Msze św. o godz 7.30 i 10.30. Bardzo proszę o przygotowanie duchowe poprzez spowiedź i przystąpienie do Komunii św. W tym dniu aby uzyskać odpust. Zapraszam straż do obstawienia liturgii mszy św. i chór parafialny.

4. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży.

5. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

6. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania.

7. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecam: NIEDZIELA, OLA I
JAŚ

8. Bóg zapłać za sprzątanie i strojenie świątyni w tym tygodniu odpowiedzialne są następujące rodziny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.
14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.