OGŁOSZENIA XIV NDZ. zw.  – B - 8.VII.18

1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

2. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.

3. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.

 4. BÓG zapłać za sprzątanie, strojenie świątyni i koszenie trawy oraz panu Konradowi Owsiany za prace przy kościele. W tym tygodniu za kościół odpowiedzialne są następujące rodziny: ZIOBRO EWA, LISKOWICZ IRENA.

5. W przyszła niedziele po mszach św, przed uroczystością św. Krzysztofa będzie poświecenie samochodów motocykli i rowerów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy.
• 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik.
• 13 VII – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.