OGŁOSZENIA NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – C-30.XII.18

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 14:00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego rou.

3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 7:30 i 10:30. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

4. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych w czwartek rano.

6. Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 17:00.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia NIEDZIELA.

9. Dzisiaj około 13:00 z naszej parafii wyruszy misyjna kolęda – dzieci będą zbierać ofiarę na głodujące dzieci w Burundi.

10. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty – w tym tygodniu za kościół odpowiedzialne są następujące rodzin: LUBAS JUSTYNA, DROZD KAZIMIERZ

11. Ciąg dalszy kolędy wtorek od 13:00 i środa od 8:30.

W tym tygodniu patronują nam:
• 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.