KOMUNIKATY KURII – 23. NIEDZIELA ZWYKŁA, 08.09.2019 r.

1. W ramach inicjatywy modlitewno-duszpasterskiej „Polska pod Krzyżem” w naszej diecezji zapraszamy 14 września (sobota) do udziału w przygotowanych nabożeństwach w następujących miejscach:

Kobylanka – uroczystość odpustowa, godz. 11.00.

Rzeszów, kościół Podwyższenia Krzyża (ul. Krakowska) – rozpoczęcie o godz. 15.00.

Kąty, Góra Grzywacka – rozpoczęcie o godz. 14.00.

Liwocz – rozpoczęcie o godz. 14.00

Dobrzechów – rozpoczęcie o godz. 18.00.

Szczegóły na plakatach.

2. W ramach wrześniowego dnia skupienia, serdecznie prosimy Siostry Zakonne, do wzięcia udziału w modlitwie “Polska pod Krzyżem”, przeżywanej w święto Podwyższenia Krzyża (14.09) na terenie diecezji rzeszowskiej. Siostry z domów zakonnych Rzeszowa i okolic, zapraszamy do kościoła Podwyższenia Krzyża w Rzeszowie (Msza św. godz.18.00), Siostry z części południowej, do Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance (Msza św. godz.11.00), lub na Drogę krzyżową na górze Grzywackiej (godz.14.00).

3. W niedzielę, 15 września br., Kościół w Polsce będzie obchodził 53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (w większości krajów dzień ten obchodzi się w niedzielę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w Polsce jest on obchodzony w trzecią niedzielę września). Z tej okazji bardzo prosimy o zorganizowanie zbiórki do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.

4. DD Tabor w Rzeszowie zaprasza:

• 8 września o godz. 18.00 na Mszę św. w kaplicy Domu o dar życia w Rodzinie. Zapraszamy wszystkie Małżeństwa pragnące Potomstwa, a które z różnych przyczyn mają z tym trudność. Modlimy się o pokój serca i o odwagę w przyjmowaniu woli Bożej. Msze św. w tej intencji będą odprawiane na Taborze cyklicznie w 8 dniu każdego miesiąca.
  • 22 września w godz. 9-16 na dzień skupienia W mocy Ducha Bożego. Świadectwem wiary, działania Ducha Świętego i zawierzenia Maryi w swoim życiu, podzieli się Marcin Zieliński. Spotkanie na Taborze poprzedzone będzie dwoma spotkaniami w parafii pw. św. Józefa na Staromieściu w Rzeszowie o godz. 18.00. w dniach 20 i 21 września. Szczegóły na plakacie.
  • 23-26 października na rekolekcje kapłańskie, które poprowadzi bp Jan Niemiec. Zapisy prowadzi recepcja DD Taboru. tel. 533 833 399, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5. Dom Rekolekcyjny w Niechobrzu jest w generalnym remoncie. Dom wznowi działalność w listopadzie br. Zgłoszenia grup rekolekcyjnych są przyjmowane pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr telefonu 17 871 80 05.

6. Zapraszamy na jesienny pieszy rajd młodzieży „KSM-owe Złazisko”. Rajd odbędzie się w dniach 13-15 września br. a miejscem docelowym będzie Sanktuarium NMP Królowej Rodzin w Ropczycach. Szczegóły i zapisy na stronie: www.ksm.rzeszow.pl

7. Dom Rekolekcyjny w Rzeszowie – Przybyszówce zaprasza na rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania, maturzystów lub dla innych grup. Wszelkie ustalenia i rezerwacje u ks. Tomasza Ryczka (tel. 724 760 750).

8. Duszpasterstwo przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie wraz z Diecezjalnym Duszpasterstwem Rodzin zaprasza na Mszę św. z modlitwą o dar potomstwa i z modlitwą o błogosławieństwo dla matek oczekujących dzieci w dniu 12 września odbywającą się w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie. O godz. 17.30 różaniec, 18.00 Msza święta, 18.40 adoracja z modlitwą.

9. Na stronie internetowej www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl istnieje możliwość zapisania się na katechezy przedślubne w formie rekolekcyjnej w DD Tabor. Tam też na bieżąco pojawiają się terminy poszczególnych spotkań. Przypominamy, że taka forma przygotowania przewidziana jest przede wszystkim dla osób, które nie mają możliwości skorzystania z katechez w poradniach rodzinnych.

Ks. Piotr Steczkowski, kanclerz kurii