Z PARAFII BLIZIANKA ORGANIZOWANA JEST PIELGRZYMKA AUTOKAROWA–SAMOLOTOWA DO MIEJSC ŚWIĘTYCH, SANKTUARIÓW EUROPY,
TERMIN 23 – 30 LIPIEC 2018
KOSZT 1600 ZŁ + 260 EURO
ZWIEDZAMY LA SALETTE, LOURDES, SANTIAGO DE COMPOSTELA, FATIMA
BLIŻSZE INFORMACJE U KS. PROBOSZCZA - 17 277 31 00

SANKTUARIA EUROPY PIELGRZYMKA SAMOLOTOWO – AUTOKAROWA KOSZT 1600 ZŁ I 260 EURO 23.07 – 30.O7 -2018
1. DZIEŃ PODRÓŻNY
Zbiórka uczestników w godzinach porannych 3.30 .Wyjazd autokarem, w czasie podróży po południu obiadokolacja. Następnie przejazd nocny w kierunku Francji.
2 DZIEŃ - LA SALETTE
Przyjazd w godzinach południowych do La Salette, gdzie znajduje się sanktuarium związane z objawieniami Matki Boskiej z 1846 r. Zwiedzanie sanktuarium, czas na osobista modlitwę. Zakwaterowanie w domu pielgrzyma, obiadokolacja. Możliwość uczestniczenia w wieczornej procesji. Nocleg.
3 DZIEŃ – CARCASONE – LOUREDES
Śniadanie. Następnie wyjazd w kierunku Carcasonne. Zwiedzanie miasta – kompleks obronny , średniowieczna Cite – górne miasto, warowna forteca, kościół St. Nazaire. Przejazd do LOURDES, jednego z największych na świecie ośrodków kultu Maryjnego i miejsca objawień Matki Boskiej .Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Następnie ok. godziny 21.00 udział w procesji Maryjnej. Nocleg.
4 DZIEŃ – LOURDES
Śniadanie , następnie zwiedzanie Sanktuarium, krypty, kaplica Adoracji, Grota Objawień, muzeum uzdrowień i miasta – Moulin Boly, gdzie znajduje się dom rodzinny św. Bernadetty, Le Cachot – kościół parafialny, hospicjum, muzeum objawień , cmentarz. Czas wolny, następnie procesja Eucharystyczna z błogosławieństwem chorych. Powrót do hotelu na obiadokolacje. Ok.21.00 wieczorny udział w Nabożeństwach . Nocleg .
5 DZIEŃ - OVIDEO, SANTIAGO DE COMPOSTELA
Śniadanie. Przejazd do OVIEDO. Zwiedzanie Oviedo – Katedra San Salwador gdzie według tradycji przechowywana jest chusta z Oviedo czyli sudarium, w które zawinięto w grobie głowę Jezusa Chrystusa. Następnie przejazd do Santiago de Compostela, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
6 DZIEŃ - SANTIAGO DE COMPOSTELA, FATIMA
Śniadanie. Zwiedzanie sanktuarium - miejsce spoczynku św. Jakuba Apostoła. Czas na osobista modlitwę. Przyjazd do Fatimy - gdzie znajduje się Sanktuarium kultu Maryjnego, jednego z najczęściej uczęszczanych miejsc przez pielgrzymów z całego świata. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. O godz. 21.30 udział w procesji. Powrót do hotelu, nocleg.
7 DZIEŃ – FATIMA, NAZARE
Śniadanie. Aljustrel – wioska narodzin św. Franciszka i Łucji, gdzie znajdują się ich rodzinne domy, czas na prywatną modlitwę. Przejazd do Nazare – Kościół Nossa Senhora da Nazare , plażowanie. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. O godz. 21.30 udział w procesji. Powrót do hotelu, nocleg.
8 DZIEŃ - POWRÓT
Śniadanie. Wyjazd z Fatimy i przejazd na lotnisko w Lizbonie. Wylot z Lizbony o godz. 9.30. Przylot do Warszawy o godz. 14.55. Przejazd autokarem do Blizianki ok. 22.30.