Kolędnicy Misyjni z Blizianki każdego roku włączają się wraz z Papieskim Dziełem Misyjnym Dzieci w głoszenie dobrej nowiny oraz pomoc dzieciom będącym w trudnej sytuacji na całym świecie. W tym roku nasze dzieci wspierały rówieśników z Republiki Konga i Demokratycznej Republiki Konga, gdzie Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci dofinansowuje działalność kilkudziesięciu ośrodków pomocy, domów dla dzieci ulicy, przedszkoli i szkół, a także programy ochrony życia dla dzieci ubogich, odrzuconych, osieroconych i okaleczonych. 26 grudnia kolędnicy odwiedzali domy parafian, gdzie prezentowały krótka scenkę pt Z kolędą w dom.

W Republice Konga (diecezje: Brazzaville, Impfondo, Kinkala, Nkayi, Ouesso, Owando i Pointe-Noire) pomoc z funduszu PDMD to głównie stypendia szkolne i formacja chrześcijańska dla ponad 24 tys. dzieci. Natomiast w osłabionej konfliktami Demokratycznej Republice Konga (diecezje: Basankusu, Bokungu-Ikela, Boma, Bondo, Budjala, Bukavu, Butembo-Beni, Doruma-Dungu, Goma, Inkongo, Isangi, Isiro-Niangara, Kabinda, Kalemie-Kirungu, Kananga, Kasongo, Kenge, Kikwit, Kilwa-Kasenga, Kindu, Kinshasa, Kisangani, Kisantu, Kole, Kolwezi, Kongolo, Lisala, Lubumbashi, Luebo, Luiza, Mahagi-Nioka, Manono, Mbandaka-Bikoro, Mbujimayi, Molegbe, Tshumbe i Wamba) na wsparcie czeka ponad 91 tys. dzieci. Tam projekty dofinansowywane przez PDMD dotyczą przede wszystkim ochrony życia i edukacji. ?Tu nie chodzi o zorganizowanie tym dzieciom pikniku ze słodkościami, przesłanie maskotek czy materiałów szkolnych - relacjonuje s. Marie Constantine Kofio-Ndata, dyrektor ośrodka św. Józefa w Gemena - ale o ratowanie życia dzieci, które są niedożywione, chore, utraciły rodziny bądź też były wykorzystywane. Tu chodzi o ich życie na dziś i na jutro.