• 1
  • 2
  • Ogłoszenia parafialne
  • Intencje Mszy Św.
  • Komunikaty Kurii

OGŁOSZENIA I NDZ. WP. – B-18.II.18
1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi

Czytaj więcej

19.II – 25.II.2018
PONIEDZIAŁEK 17.00 +MARIA STOCHŁA OUP
WTOREK 17.00 +JAN CIUBA 9R
ŚRODA 7.00 +PIOTR STAWARZ
CZWARTEK 17.00 +MARIA STOCHŁA
PIĄTEK 17.00 +SYLWESTER GORZYNIK
SOBOTA 7.00 +MARIA STOCHŁA 0UP
NIEDZIELA 7.30 +JÓZEFA, WŁADYSŁAW, KARP
NIEDZIELA 10.30 +RYSZARD WARMUZINSKI 0UP

Czytaj więcej

Komunikaty Kurii na I Niedzielę Wielkiego Postu, 18.02.2018 r.

1. Przesyłamy List Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby na Wielki Post 2018 r., do odczytania wiernym na wszystkich Mszach św. w I Niedzielę Wielkiego Postu, 18.02.2018 r.

2. Wielkopostny Dzień Skupienia dla Kapłanów przeżywać będziemy w tym roku: w sobotę, 17 lutego: 10.00 – Sędziszów OO. Kapucyni; 14.00 – Dębowiec – Księża Saletyni oraz w

Czytaj więcej

Poniżej, krótkie wspomnienie o ks. Stefanie Chwastowskim –drugim proboszczu parafii w Bliziance w latach od 1947 do 1958. Wspomnienie to nadesłał Pana Mieczysław Robak z Warszawy, który poznał osobiście ks. Chwastowskiego. Pozwalamy sobie na przedruk fragmentu listu wierząc, że jest to istotna informacja o świętej pamięci proboszczu naszej parafii, który przez 11 lat służył opieką duszpasterską Bliziance.

Ksiądz Chwastowski był duszpasterzem Diecezji Lwowskiej, a konkretnie swoją posługę kapłańską pełnił w okolicach Stanisławowa. Stamtąd uciekł, i to o ile wiem pieszo, przed nacjonalistami ukraińskimi w roku 1943 i zatrzymał się w Błażowej. Zamieszkał w Błażowej Dolnej w moim domu rodzinnym u moich Rodziców Marii i Konstantego Robaków. Do posługi kapłańskiej w naszym parafialnym Kościele przygarnął Go ówczesny i nieodżałowany nasz proboszcz ks. kanonik Józef Kruczek. Z nami przeżył resztę trudnych wojennych dni. Ponieważ od nas do Kościoła trzeba było dojść codziennie zima – lato około 1,5 km w jedną stronę, a Ksiądz nie był okazem zdrowia, gdzieś na przełomie lat 1945/46 przeniósł się i zamieszkał w Błażowej Mieście u piekarzów Kalandyków. Po około 8 miesiącach zamieszkiwania u Nich dostał propozycję objęcia placówki w Bliziance. Przeprowadził się do Blizianki albo przy końcu 1946r albo z początkiem 1947r.

Ksiądz Chwastowski był człowiekiem średniej postury, bardzo dobrym, opanowanym i wyrozumiałym. Bardzo cicho mówił, więc w kościele, kiedy głosił kazanie, musiało być jak makiem siał. Kochał kanarki, u nas miał ich około 30.

Bóg zapłać dla Pana Mieczysława Robaka z Warszawy za przesłanie ciekawej historii o ks. Stefanie Chwastowskim.