• 1
  • 2
  • Ogłoszenia parafialne
  • Intencje Mszy Św.
  • Komunikaty Kurii

OGŁOSZENIA XXXII NDZ. ZW. – C- 10.XI.19

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

3. Z okazji

Read More

INTENCJE 4.XI. - 10.XI.2019

PONIEDZIAŁEK 7.30 DZIĘKCZYNNA Z PROŚBĄ O DALSZE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE DLA MAGDALENY I PIOTRA W 15 ROCZNICĘ ŚLUBU
PONIEDZIAŁEK 10.30 +LEOKADIA TADEUSZ TŁUCZEK WIESŁAW MAJCHROWSKI
WTOREK 17.00 +GABRIELA GOROL
ŚRODA 7.00 DAN
CZWARTEK 17.00 +PAWEŁ JULIA LEWCZAK Z CÓRKAMI KATARZYNĄ JÓZEFĄ SYNEM JANEM
PIĄTEK 17.00 +GABRIELA GOROL
SOBOTA 7.00 +TADEUSZ DASZYKOWSKI
NIEDZIELA 7.30 +Tadeusz Daszkowski 8 rocznicę
NIEDZIELA

Read More

Komunikaty Kurii na XXXII Niedzielę Zwykłą, 10 listopada 2019 roku

1. 11 listopada przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości. Prosimy o modlitwę w intencji Ojczyzny. Centralne uroczystości będą miały miejsce w Rzeszowie. Rozpoczną się one celebracją Mszy świętej za Ojczyznę w kościele Farnym o godz. 10.00. Przewodniczyć jej będzie biskup Jan Wątroba. Po Eucharystii nastąpi przemarsz na Plac Wolności i odsłonięcie pomnika

Read More

Poniżej, krótkie wspomnienie o ks. Stefanie Chwastowskim –drugim proboszczu parafii w Bliziance w latach od 1947 do 1958. Wspomnienie to nadesłał Pana Mieczysław Robak z Warszawy, który poznał osobiście ks. Chwastowskiego. Pozwalamy sobie na przedruk fragmentu listu wierząc, że jest to istotna informacja o świętej pamięci proboszczu naszej parafii, który przez 11 lat służył opieką duszpasterską Bliziance.

Ksiądz Chwastowski był duszpasterzem Diecezji Lwowskiej, a konkretnie swoją posługę kapłańską pełnił w okolicach Stanisławowa. Stamtąd uciekł, i to o ile wiem pieszo, przed nacjonalistami ukraińskimi w roku 1943 i zatrzymał się w Błażowej. Zamieszkał w Błażowej Dolnej w moim domu rodzinnym u moich Rodziców Marii i Konstantego Robaków. Do posługi kapłańskiej w naszym parafialnym Kościele przygarnął Go ówczesny i nieodżałowany nasz proboszcz ks. kanonik Józef Kruczek. Z nami przeżył resztę trudnych wojennych dni. Ponieważ od nas do Kościoła trzeba było dojść codziennie zima – lato około 1,5 km w jedną stronę, a Ksiądz nie był okazem zdrowia, gdzieś na przełomie lat 1945/46 przeniósł się i zamieszkał w Błażowej Mieście u piekarzów Kalandyków. Po około 8 miesiącach zamieszkiwania u Nich dostał propozycję objęcia placówki w Bliziance. Przeprowadził się do Blizianki albo przy końcu 1946r albo z początkiem 1947r.

Ksiądz Chwastowski był człowiekiem średniej postury, bardzo dobrym, opanowanym i wyrozumiałym. Bardzo cicho mówił, więc w kościele, kiedy głosił kazanie, musiało być jak makiem siał. Kochał kanarki, u nas miał ich około 30.

Bóg zapłać dla Pana Mieczysława Robaka z Warszawy za przesłanie ciekawej historii o ks. Stefanie Chwastowskim.