• 1
  • 2
  • Ogłoszenia parafialne
  • Intencje Mszy Św.
  • Komunikaty Kurii

OGŁOSZENIA NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – C-30.XII.18

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i

Read More

INTENCJE 7.1 – 13.1.2018
PONIEDZIAŁEK 17.00 PARAFIAN
WTOREK 17.00 +HENRYK PIĘCIAK
SRODA 7.00 +ZOFIA POLEWCZAK OD ZDZISŁAWA ZARYCH
CZWARTEK 17.00 +RYSZARD WARMUZIŃSKI OD JÓZEFA PUTERKO
PIĄTEK 17.00 +MARIA STOCHŁA OD RODZINY BĄK
SOBOTA 7.00 +JÓZEF GORZYNIK OD RODZINY DRAŻEK
NIEDZIELA 7.30 DZIĘKCZYNNA ZA OTRZYMANE ŁASKI Z PROŚBĄ O DALSZE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE DLA PEWNEJ RODZINY
NIEDZIELA 10.30 +JANINA MURIAS OD EMILII KORAB

Read More

KOMUNIKATY KURII – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, 06.01.2019 r.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypadają kolejne rocznice konsekracji biskupów: Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego. Polecajmy ich w naszych modlitwach. Uroczysta Eucharystia w intencji Biskupów z ich udziałem będzie sprawowana 6 stycznia o godz. 17:00 w katedrze rzeszowskiej. Serdecznie zapraszam.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego w wielu miejscowościach naszej diecezji odbędą się Orszaki Trzech Króli.

Read More

Poniżej, krótkie wspomnienie o ks. Stefanie Chwastowskim –drugim proboszczu parafii w Bliziance w latach od 1947 do 1958. Wspomnienie to nadesłał Pana Mieczysław Robak z Warszawy, który poznał osobiście ks. Chwastowskiego. Pozwalamy sobie na przedruk fragmentu listu wierząc, że jest to istotna informacja o świętej pamięci proboszczu naszej parafii, który przez 11 lat służył opieką duszpasterską Bliziance.

Ksiądz Chwastowski był duszpasterzem Diecezji Lwowskiej, a konkretnie swoją posługę kapłańską pełnił w okolicach Stanisławowa. Stamtąd uciekł, i to o ile wiem pieszo, przed nacjonalistami ukraińskimi w roku 1943 i zatrzymał się w Błażowej. Zamieszkał w Błażowej Dolnej w moim domu rodzinnym u moich Rodziców Marii i Konstantego Robaków. Do posługi kapłańskiej w naszym parafialnym Kościele przygarnął Go ówczesny i nieodżałowany nasz proboszcz ks. kanonik Józef Kruczek. Z nami przeżył resztę trudnych wojennych dni. Ponieważ od nas do Kościoła trzeba było dojść codziennie zima – lato około 1,5 km w jedną stronę, a Ksiądz nie był okazem zdrowia, gdzieś na przełomie lat 1945/46 przeniósł się i zamieszkał w Błażowej Mieście u piekarzów Kalandyków. Po około 8 miesiącach zamieszkiwania u Nich dostał propozycję objęcia placówki w Bliziance. Przeprowadził się do Blizianki albo przy końcu 1946r albo z początkiem 1947r.

Ksiądz Chwastowski był człowiekiem średniej postury, bardzo dobrym, opanowanym i wyrozumiałym. Bardzo cicho mówił, więc w kościele, kiedy głosił kazanie, musiało być jak makiem siał. Kochał kanarki, u nas miał ich około 30.

Bóg zapłać dla Pana Mieczysława Robaka z Warszawy za przesłanie ciekawej historii o ks. Stefanie Chwastowskim.