• 1
  • 2
  • Ogłoszenia parafialne
  • Intencje Mszy Św.
  • Komunikaty Kurii

OGŁOSZENIA XIV NDZ. zw. – B - 8.VII.18

1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając

Read More

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH LIPIEC 9.07 - 31.07.2018

9.07 PONIEDZIAŁEK 18.30 O ZDROWIE I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE DLA JADWIGI ROZMUS W 80 R URODZIN, INTENCJA OD KOLEŻANKI
10.07 WTOREK 7.00 PARAFIAN
11.07 ŚRODA 18.30 DZIĘKCZYNNA ZA OTRZYMANE ŁASKI DLA ZBIGNIEWA LASOTA 50 R URODZIN
12.07 CZWARTEK 7.00 PARAFIAN
13.07 PIĄTEK 18.30 PARAFIAN
14.07 SOBOTA 7.00 PARAFIAN
15.07 NIEDZIELA 7.30 +JÓZEFĘ, KAROLA, WŁADYSŁAWA, TADEUSZ,

Read More

Komunikaty Kurii na XIV Niedzielę zwykłą, 08.07.2018 r.

1. Z dniem 1 lipca 2018 r. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba mianował ks. dr hab. Piotra Steczkowskiego kanclerzem Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

2. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata, a na drugim tytuł magistra. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba zachęca do promocji

Read More

Poniżej, krótkie wspomnienie o ks. Stefanie Chwastowskim –drugim proboszczu parafii w Bliziance w latach od 1947 do 1958. Wspomnienie to nadesłał Pana Mieczysław Robak z Warszawy, który poznał osobiście ks. Chwastowskiego. Pozwalamy sobie na przedruk fragmentu listu wierząc, że jest to istotna informacja o świętej pamięci proboszczu naszej parafii, który przez 11 lat służył opieką duszpasterską Bliziance.

Ksiądz Chwastowski był duszpasterzem Diecezji Lwowskiej, a konkretnie swoją posługę kapłańską pełnił w okolicach Stanisławowa. Stamtąd uciekł, i to o ile wiem pieszo, przed nacjonalistami ukraińskimi w roku 1943 i zatrzymał się w Błażowej. Zamieszkał w Błażowej Dolnej w moim domu rodzinnym u moich Rodziców Marii i Konstantego Robaków. Do posługi kapłańskiej w naszym parafialnym Kościele przygarnął Go ówczesny i nieodżałowany nasz proboszcz ks. kanonik Józef Kruczek. Z nami przeżył resztę trudnych wojennych dni. Ponieważ od nas do Kościoła trzeba było dojść codziennie zima – lato około 1,5 km w jedną stronę, a Ksiądz nie był okazem zdrowia, gdzieś na przełomie lat 1945/46 przeniósł się i zamieszkał w Błażowej Mieście u piekarzów Kalandyków. Po około 8 miesiącach zamieszkiwania u Nich dostał propozycję objęcia placówki w Bliziance. Przeprowadził się do Blizianki albo przy końcu 1946r albo z początkiem 1947r.

Ksiądz Chwastowski był człowiekiem średniej postury, bardzo dobrym, opanowanym i wyrozumiałym. Bardzo cicho mówił, więc w kościele, kiedy głosił kazanie, musiało być jak makiem siał. Kochał kanarki, u nas miał ich około 30.

Bóg zapłać dla Pana Mieczysława Robaka z Warszawy za przesłanie ciekawej historii o ks. Stefanie Chwastowskim.