• 1
  • 2
  • Ogłoszenia parafialne
  • Intencje Mszy Św.
  • Komunikaty Kurii

OGŁOSZENIA XII NDZ.ZW.21.06 2020 – A -

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej,

3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.

4. PRASA KATOLICKA: NIEDZIELA, MIŁUJCIE SIĘ.

5. Zbliża się koniec

Read More

INTENCJE 15.VI. – 21.VI.2020

NIEDZIELA 7.30 DZIĘKCZYNNA Z PROŚBĄ W 25 ROCZNICĘ ŚLUBU ELŻBIETY I ARTURA SZOPIAK
NIEDZIELA 10.30 +HALINA, IGNACY ZIOBRO

INTENCJE 22.VI. – 28.VI.2020

PONIEDZIAŁEK 18.00 PARAFIAN
WTOREK 18.00 +JAN STAWARZ OD DZIECI
ŚRODA 7.00 +JAN RYSZARD BATOR
CZWARTEK 18.00 DZIĘKCZYNNA Z PROŚBĄ DLA UCZNIÓW KLASY VIII
PIĄTEK 7.00 +JAN STAWARZ OD ŻONY
SOBOTA 7.00 +JANINA MAZUR W DNIU IMIENIN

Read More

KOMUNIKATY KURII – 12. Niedziela zwykła, 21.06.2020 r.

W załączniku przesyłam uaktualniony (na dziś) harmonogram wizytacji i bierzmowań. Tych z Księży Proboszczów, którzy jeszcze nie potwierdzili albo nie uzgodnili albo też nie wyznaczyli nowego terminu dla tych wydarzeń bardzo proszę o telefoniczny kontakt z danym Księdzem Biskupem.

Od kilku dni działa nowa strona internetowa diecezji. Zachęcam do jej odwiedzania. Jednocześnie gorąco

Read More

Poniżej, krótkie wspomnienie o ks. Stefanie Chwastowskim –drugim proboszczu parafii w Bliziance w latach od 1947 do 1958. Wspomnienie to nadesłał Pana Mieczysław Robak z Warszawy, który poznał osobiście ks. Chwastowskiego. Pozwalamy sobie na przedruk fragmentu listu wierząc, że jest to istotna informacja o świętej pamięci proboszczu naszej parafii, który przez 11 lat służył opieką duszpasterską Bliziance.

Ksiądz Chwastowski był duszpasterzem Diecezji Lwowskiej, a konkretnie swoją posługę kapłańską pełnił w okolicach Stanisławowa. Stamtąd uciekł, i to o ile wiem pieszo, przed nacjonalistami ukraińskimi w roku 1943 i zatrzymał się w Błażowej. Zamieszkał w Błażowej Dolnej w moim domu rodzinnym u moich Rodziców Marii i Konstantego Robaków. Do posługi kapłańskiej w naszym parafialnym Kościele przygarnął Go ówczesny i nieodżałowany nasz proboszcz ks. kanonik Józef Kruczek. Z nami przeżył resztę trudnych wojennych dni. Ponieważ od nas do Kościoła trzeba było dojść codziennie zima – lato około 1,5 km w jedną stronę, a Ksiądz nie był okazem zdrowia, gdzieś na przełomie lat 1945/46 przeniósł się i zamieszkał w Błażowej Mieście u piekarzów Kalandyków. Po około 8 miesiącach zamieszkiwania u Nich dostał propozycję objęcia placówki w Bliziance. Przeprowadził się do Blizianki albo przy końcu 1946r albo z początkiem 1947r.

Ksiądz Chwastowski był człowiekiem średniej postury, bardzo dobrym, opanowanym i wyrozumiałym. Bardzo cicho mówił, więc w kościele, kiedy głosił kazanie, musiało być jak makiem siał. Kochał kanarki, u nas miał ich około 30.

Bóg zapłać dla Pana Mieczysława Robaka z Warszawy za przesłanie ciekawej historii o ks. Stefanie Chwastowskim.