• 1
  • 2
  • Ogłoszenia parafialne
  • Intencje Mszy Św.
  • Komunikaty Kurii

OGŁOSZENIA 10.X 2021 – XXVIII NDZ. ZW. –B–

1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem… Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

2. Październik to miesiąc różańca. Zapraszam codziennie o17.00

3. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu

Czytaj więcej

INTENCJE tygodnia 11.X - 17.X.21

PONIEDZIAŁEK 17.00 +JÓZEF KOCÓR - MSZE ŚW. GREGORIAŃSKIE
WTOREK 17.00 +JÓZEF KOCÓR - MSZE ŚW. GREGORIAŃSKIE
ŚRODA 17.00 +JÓZEF KOCÓR - MSZE ŚW. GREGORIAŃSKIE
CZWARTEK 17.00 +JÓZEF KOCÓR - MSZE ŚW. GREGORIAŃSKIE
PIĄTEK 17.00 +JÓZEF KOCÓR - MSZE ŚW. GREGORIAŃSKIE
SOBOTA 17.00 +JÓZEF KOCÓR - MSZE ŚW. GREGORIAŃSKIE
NIEDZIELA 7.30 +JADWIGA, MIKOŁAJ, JÓZEF BRYS
NIEDZIELA 10.30 +JÓZEF KOCÓR - MSZE ŚW. GREGORIAŃSKIE

Czytaj więcej

KOMUNIKATY KURII – 25. Niedziela Zwykła, 19.09.2021 r.

1. W niedzielę, 19 września br., Kościół w Polsce będzie obchodził 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji prosimy o zorganizowanie zbiórki do puszek na potrzeby Katolickiego Radia VIA.

2. W czwartek, 23 września br. o godz. 19.30 w DD Tabor, w sali ks. Blachnickiego, odbędzie się spotkanie dla wszystkich księży,

Czytaj więcej

Poniżej, krótkie wspomnienie o ks. Stefanie Chwastowskim –drugim proboszczu parafii w Bliziance w latach od 1947 do 1958. Wspomnienie to nadesłał Pana Mieczysław Robak z Warszawy, który poznał osobiście ks. Chwastowskiego. Pozwalamy sobie na przedruk fragmentu listu wierząc, że jest to istotna informacja o świętej pamięci proboszczu naszej parafii, który przez 11 lat służył opieką duszpasterską Bliziance.

Ksiądz Chwastowski był duszpasterzem Diecezji Lwowskiej, a konkretnie swoją posługę kapłańską pełnił w okolicach Stanisławowa. Stamtąd uciekł, i to o ile wiem pieszo, przed nacjonalistami ukraińskimi w roku 1943 i zatrzymał się w Błażowej. Zamieszkał w Błażowej Dolnej w moim domu rodzinnym u moich Rodziców Marii i Konstantego Robaków. Do posługi kapłańskiej w naszym parafialnym Kościele przygarnął Go ówczesny i nieodżałowany nasz proboszcz ks. kanonik Józef Kruczek. Z nami przeżył resztę trudnych wojennych dni. Ponieważ od nas do Kościoła trzeba było dojść codziennie zima – lato około 1,5 km w jedną stronę, a Ksiądz nie był okazem zdrowia, gdzieś na przełomie lat 1945/46 przeniósł się i zamieszkał w Błażowej Mieście u piekarzów Kalandyków. Po około 8 miesiącach zamieszkiwania u Nich dostał propozycję objęcia placówki w Bliziance. Przeprowadził się do Blizianki albo przy końcu 1946r albo z początkiem 1947r.

Ksiądz Chwastowski był człowiekiem średniej postury, bardzo dobrym, opanowanym i wyrozumiałym. Bardzo cicho mówił, więc w kościele, kiedy głosił kazanie, musiało być jak makiem siał. Kochał kanarki, u nas miał ich około 30.

Bóg zapłać dla Pana Mieczysława Robaka z Warszawy za przesłanie ciekawej historii o ks. Stefanie Chwastowskim.