• 1
  • 2
  • Ogłoszenia parafialne
  • Intencje Mszy Św.
  • Komunikaty Kurii

OGŁOSZENIA XXIII NDZ. zw. – B-9.IX.18


1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

2. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcam, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa.

Read More

10. IX– 16. IX- 2018
PONIEDZIAŁEK 18.30 PARAFIAN
WTOREK 18.30 + SYLWESTER GORZYNIK OUP
ŚRODA 7.00 + JÓZEF GORZYNIK OUP
CZWARTEK 18.30 + RYSZARD WARMUZIŃSKI OD RODZINY SZEWCZYKÓW
PIĄTEK 7.00 +MARIA STOCHŁA OD RODZINY SZOPIAK
PIĄTEK 17.00 PARAFIAN
SOBOTA 7.00 + EDWARD KORAB OD ZONY I DZIECI 13.R
NIEDZIELA 7.30 + SYLWESTER GORZYNIK 3 R
NIEDZIELA 10.30 O ZDROWIE I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE DLA DZIECI, WNUKÓW

Read More
Komunikaty Kurii na XXIII Niedzielę Zwykłą

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w trzech turach od 26 do 28 września. Szczegóły w Biuletynie Katechetycznym i na stronach Wydziału Katechetycznego wk.rzeszow.pl.

Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin zaprasza na XXXIV Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 22-23 września. Na stronie internetowej www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl istnieje możliwość zapisania się na katechezy przedślubne
Read More

Poniżej, krótkie wspomnienie o ks. Stefanie Chwastowskim –drugim proboszczu parafii w Bliziance w latach od 1947 do 1958. Wspomnienie to nadesłał Pana Mieczysław Robak z Warszawy, który poznał osobiście ks. Chwastowskiego. Pozwalamy sobie na przedruk fragmentu listu wierząc, że jest to istotna informacja o świętej pamięci proboszczu naszej parafii, który przez 11 lat służył opieką duszpasterską Bliziance.

Ksiądz Chwastowski był duszpasterzem Diecezji Lwowskiej, a konkretnie swoją posługę kapłańską pełnił w okolicach Stanisławowa. Stamtąd uciekł, i to o ile wiem pieszo, przed nacjonalistami ukraińskimi w roku 1943 i zatrzymał się w Błażowej. Zamieszkał w Błażowej Dolnej w moim domu rodzinnym u moich Rodziców Marii i Konstantego Robaków. Do posługi kapłańskiej w naszym parafialnym Kościele przygarnął Go ówczesny i nieodżałowany nasz proboszcz ks. kanonik Józef Kruczek. Z nami przeżył resztę trudnych wojennych dni. Ponieważ od nas do Kościoła trzeba było dojść codziennie zima – lato około 1,5 km w jedną stronę, a Ksiądz nie był okazem zdrowia, gdzieś na przełomie lat 1945/46 przeniósł się i zamieszkał w Błażowej Mieście u piekarzów Kalandyków. Po około 8 miesiącach zamieszkiwania u Nich dostał propozycję objęcia placówki w Bliziance. Przeprowadził się do Blizianki albo przy końcu 1946r albo z początkiem 1947r.

Ksiądz Chwastowski był człowiekiem średniej postury, bardzo dobrym, opanowanym i wyrozumiałym. Bardzo cicho mówił, więc w kościele, kiedy głosił kazanie, musiało być jak makiem siał. Kochał kanarki, u nas miał ich około 30.

Bóg zapłać dla Pana Mieczysława Robaka z Warszawy za przesłanie ciekawej historii o ks. Stefanie Chwastowskim.