• 1
  • 2
  • Ogłoszenia parafialne
  • Intencje Mszy Św.
  • Komunikaty Kurii

OGŁOSZENIA NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – C-30.XII.18

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i

Read More

INTENCJE 7.1 – 13.1.2018
PONIEDZIAŁEK 17.00 PARAFIAN
WTOREK 17.00 +HENRYK PIĘCIAK
SRODA 7.00 +ZOFIA POLEWCZAK OD ZDZISŁAWA ZARYCH
CZWARTEK 17.00 +RYSZARD WARMUZIŃSKI OD JÓZEFA PUTERKO
PIĄTEK 17.00 +MARIA STOCHŁA OD RODZINY BĄK
SOBOTA 7.00 +JÓZEF GORZYNIK OD RODZINY DRAŻEK
NIEDZIELA 7.30 DZIĘKCZYNNA ZA OTRZYMANE ŁASKI Z PROŚBĄ O DALSZE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE DLA PEWNEJ RODZINY
NIEDZIELA 10.30 +JANINA MURIAS OD EMILII KORAB

Read More

KOMUNIKATY KURII – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, 06.01.2019 r.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypadają kolejne rocznice konsekracji biskupów: Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego. Polecajmy ich w naszych modlitwach. Uroczysta Eucharystia w intencji Biskupów z ich udziałem będzie sprawowana 6 stycznia o godz. 17:00 w katedrze rzeszowskiej. Serdecznie zapraszam.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego w wielu miejscowościach naszej diecezji odbędą się Orszaki Trzech Króli.

Read More

Na czas adwentu zapraszamy do wysłuchania rozważań śp. ks. Krzysztofa Grzywocza, który zaginął w sierpniu tego roku w Alpach Lepońtyńskich. 17 sierpnia 2017 r. po odprawionej porannej  mszy św. w parafii Betten udał się najprawdopodobniej na szczyt Bortelhorn na granicy Szwajcarii i Włoch. Robił to wielokrotnie, był doświadczonym alpinistą, jednakże ta wyprawa okazała się ostatnią w jego ziemskim życiu. Następnego dnia rozpoczęła się zaawansowana akcja ratownicza, jednakże ks. Grzywocza nie odnaleziono – nie znaleziono go żywego, nie odnaleziono też jego ciała. Istnieje podejrzenie że został przywalony lawiną kamienno-błotną, dlatego nie został odnaleziony. Śp. ks. Krzysztof był  znanym rekolekcjonistą, spowiednikiem, przewodnikiem duchowym, wychowawcą w seminarium jak również egzorcystą diecezji opolskiej. Brat zaginionego księdza wspomina, iż kiedyś wypowiedział słowa na wypadek jego zaginięcia w górach, które bardzo kochał: „..szukajcie mnie, a nie mojego ciała”. Jako, że pozostawił po sobie wiele owoców swojej posługi w postaci nagranych konferencji, napisanych tekstów słowa te nabierają nowego znaczenia.