• 1
  • 2
  • Ogłoszenia parafialne
  • Intencje Mszy Św.
  • Komunikaty Kurii

OGŁOSZENIA II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – C-17.III.19

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii

Read More

INTENCJE 18.III – 24.III.2019

PONIEDZIAŁEK 17.00 +JÓZEF GORZYNIK OUP
WTOREK 17.00 +JÓZEFĘ ZAMORSKĄ W DNIU IMIENIN
ŚRODA 17.00 +MARIA URYNIAK OD SYNA MARIANA Z ŻONA
CZWARTEK 7.00 PARAFIAN
PIĄTEK 17.00 O ZDROWIE DLA HELENY
SOBOTA 7.00 W PEWNEJ INTENCJI
NIEDZIELA 7.30 +MONIKA STANISŁAW JANINA STRZAŁA
NIEDZIELA 10.30 +JÓZEF LISKOWICZ OD LESZKA

Read More

KOMUNIKATY KURII – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 17.03.2019 r.

Niedziela 17 marca jest Niedzielą “Ad Gentes”. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zachęcamy wszystkich do modlitwy i prosimy o przeprowadzenie zbiórki do puszek. Ofiary można wpłacić w Referacie Misyjnym bądź na konto Diecezjalnego Dzieła Misyjnego: 39 1020 4391 0000 6802 0002 5049.

Przypominamy, że Wielkopostny Dzień Skupienia dla

Read More

Na czas adwentu zapraszamy do wysłuchania rozważań śp. ks. Krzysztofa Grzywocza, który zaginął w sierpniu tego roku w Alpach Lepońtyńskich. 17 sierpnia 2017 r. po odprawionej porannej  mszy św. w parafii Betten udał się najprawdopodobniej na szczyt Bortelhorn na granicy Szwajcarii i Włoch. Robił to wielokrotnie, był doświadczonym alpinistą, jednakże ta wyprawa okazała się ostatnią w jego ziemskim życiu. Następnego dnia rozpoczęła się zaawansowana akcja ratownicza, jednakże ks. Grzywocza nie odnaleziono – nie znaleziono go żywego, nie odnaleziono też jego ciała. Istnieje podejrzenie że został przywalony lawiną kamienno-błotną, dlatego nie został odnaleziony. Śp. ks. Krzysztof był  znanym rekolekcjonistą, spowiednikiem, przewodnikiem duchowym, wychowawcą w seminarium jak również egzorcystą diecezji opolskiej. Brat zaginionego księdza wspomina, iż kiedyś wypowiedział słowa na wypadek jego zaginięcia w górach, które bardzo kochał: „..szukajcie mnie, a nie mojego ciała”. Jako, że pozostawił po sobie wiele owoców swojej posługi w postaci nagranych konferencji, napisanych tekstów słowa te nabierają nowego znaczenia.