• 1
  • 2
  • Ogłoszenia parafialne
  • Intencje Mszy Św.
  • Komunikaty Kurii

OGŁOSZENIA 2019.IX.1–XXII.NDZ. ZW .- C-

1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich,

Read More

INTENCJE 9.IX – 15.IX.2019 r.

PONIEDZIAŁEK 18.30 +HENRYK KÓŁUCKI - GREGORIANKA
WTOREK 18.30
ŚRODA 7.00
CZWARTEK 7.00
PIĄTEK 18.30
SOBOTA 7.30 +Henryk KOŁUCKI
SOBOTA 10.30 +Z RODZINY ZNAMIROWSKICH, ZEGAR I LECH
-O ZDROWIE I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE
NIEDZIELA 7.30 +HENRYK KOŁUCKI
NIEDZIELA 10.30 +EDWARD KORAB 14 ROCZNICĘ OD CÓRKI BOGUMIŁY

Read More

KOMUNIKATY KURII – 23. NIEDZIELA ZWYKŁA, 08.09.2019 r.

1. W ramach inicjatywy modlitewno-duszpasterskiej „Polska pod Krzyżem” w naszej diecezji zapraszamy 14 września (sobota) do udziału w przygotowanych nabożeństwach w następujących miejscach:

Kobylanka – uroczystość odpustowa, godz. 11.00.

Rzeszów, kościół Podwyższenia Krzyża (ul. Krakowska) – rozpoczęcie o godz. 15.00.

Kąty, Góra Grzywacka – rozpoczęcie o godz. 14.00.

Liwocz – rozpoczęcie o godz. 14.00

Dobrzechów – rozpoczęcie o

Read More

Na czas adwentu zapraszamy do wysłuchania rozważań śp. ks. Krzysztofa Grzywocza, który zaginął w sierpniu tego roku w Alpach Lepońtyńskich. 17 sierpnia 2017 r. po odprawionej porannej  mszy św. w parafii Betten udał się najprawdopodobniej na szczyt Bortelhorn na granicy Szwajcarii i Włoch. Robił to wielokrotnie, był doświadczonym alpinistą, jednakże ta wyprawa okazała się ostatnią w jego ziemskim życiu. Następnego dnia rozpoczęła się zaawansowana akcja ratownicza, jednakże ks. Grzywocza nie odnaleziono – nie znaleziono go żywego, nie odnaleziono też jego ciała. Istnieje podejrzenie że został przywalony lawiną kamienno-błotną, dlatego nie został odnaleziony. Śp. ks. Krzysztof był  znanym rekolekcjonistą, spowiednikiem, przewodnikiem duchowym, wychowawcą w seminarium jak również egzorcystą diecezji opolskiej. Brat zaginionego księdza wspomina, iż kiedyś wypowiedział słowa na wypadek jego zaginięcia w górach, które bardzo kochał: „..szukajcie mnie, a nie mojego ciała”. Jako, że pozostawił po sobie wiele owoców swojej posługi w postaci nagranych konferencji, napisanych tekstów słowa te nabierają nowego znaczenia.