• 1
  • 2
  • Ogłoszenia parafialne
  • Intencje Mszy Św.
  • Komunikaty Kurii

OGŁOSZENIA I NDZ. WP. – B-18.II.18
1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi

Czytaj więcej

19.II – 25.II.2018
PONIEDZIAŁEK 17.00 +MARIA STOCHŁA OUP
WTOREK 17.00 +JAN CIUBA 9R
ŚRODA 7.00 +PIOTR STAWARZ
CZWARTEK 17.00 +MARIA STOCHŁA
PIĄTEK 17.00 +SYLWESTER GORZYNIK
SOBOTA 7.00 +MARIA STOCHŁA 0UP
NIEDZIELA 7.30 +JÓZEFA, WŁADYSŁAW, KARP
NIEDZIELA 10.30 +RYSZARD WARMUZINSKI 0UP

Czytaj więcej

Komunikaty Kurii na I Niedzielę Wielkiego Postu, 18.02.2018 r.

1. Przesyłamy List Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby na Wielki Post 2018 r., do odczytania wiernym na wszystkich Mszach św. w I Niedzielę Wielkiego Postu, 18.02.2018 r.

2. Wielkopostny Dzień Skupienia dla Kapłanów przeżywać będziemy w tym roku: w sobotę, 17 lutego: 10.00 – Sędziszów OO. Kapucyni; 14.00 – Dębowiec – Księża Saletyni oraz w

Czytaj więcej

Na czas adwentu zapraszamy do wysłuchania rozważań śp. ks. Krzysztofa Grzywocza, który zaginął w sierpniu tego roku w Alpach Lepońtyńskich. 17 sierpnia 2017 r. po odprawionej porannej  mszy św. w parafii Betten udał się najprawdopodobniej na szczyt Bortelhorn na granicy Szwajcarii i Włoch. Robił to wielokrotnie, był doświadczonym alpinistą, jednakże ta wyprawa okazała się ostatnią w jego ziemskim życiu. Następnego dnia rozpoczęła się zaawansowana akcja ratownicza, jednakże ks. Grzywocza nie odnaleziono – nie znaleziono go żywego, nie odnaleziono też jego ciała. Istnieje podejrzenie że został przywalony lawiną kamienno-błotną, dlatego nie został odnaleziony. Śp. ks. Krzysztof był  znanym rekolekcjonistą, spowiednikiem, przewodnikiem duchowym, wychowawcą w seminarium jak również egzorcystą diecezji opolskiej. Brat zaginionego księdza wspomina, iż kiedyś wypowiedział słowa na wypadek jego zaginięcia w górach, które bardzo kochał: „..szukajcie mnie, a nie mojego ciała”. Jako, że pozostawił po sobie wiele owoców swojej posługi w postaci nagranych konferencji, napisanych tekstów słowa te nabierają nowego znaczenia.