• 1
  • 2
  • Ogłoszenia parafialne
  • Intencje Mszy Św.
  • Komunikaty Kurii

OGŁOSZENIA XIV NDZ. zw. – B - 8.VII.18

1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając

Read More

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH LIPIEC 9.07 - 31.07.2018

9.07 PONIEDZIAŁEK 18.30 O ZDROWIE I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE DLA JADWIGI ROZMUS W 80 R URODZIN, INTENCJA OD KOLEŻANKI
10.07 WTOREK 7.00 PARAFIAN
11.07 ŚRODA 18.30 DZIĘKCZYNNA ZA OTRZYMANE ŁASKI DLA ZBIGNIEWA LASOTA 50 R URODZIN
12.07 CZWARTEK 7.00 PARAFIAN
13.07 PIĄTEK 18.30 PARAFIAN
14.07 SOBOTA 7.00 PARAFIAN
15.07 NIEDZIELA 7.30 +JÓZEFĘ, KAROLA, WŁADYSŁAWA, TADEUSZ,

Read More

Komunikaty Kurii na XIV Niedzielę zwykłą, 08.07.2018 r.

1. Z dniem 1 lipca 2018 r. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba mianował ks. dr hab. Piotra Steczkowskiego kanclerzem Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

2. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata, a na drugim tytuł magistra. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba zachęca do promocji

Read More

Na czas adwentu zapraszamy do wysłuchania rozważań śp. ks. Krzysztofa Grzywocza, który zaginął w sierpniu tego roku w Alpach Lepońtyńskich. 17 sierpnia 2017 r. po odprawionej porannej  mszy św. w parafii Betten udał się najprawdopodobniej na szczyt Bortelhorn na granicy Szwajcarii i Włoch. Robił to wielokrotnie, był doświadczonym alpinistą, jednakże ta wyprawa okazała się ostatnią w jego ziemskim życiu. Następnego dnia rozpoczęła się zaawansowana akcja ratownicza, jednakże ks. Grzywocza nie odnaleziono – nie znaleziono go żywego, nie odnaleziono też jego ciała. Istnieje podejrzenie że został przywalony lawiną kamienno-błotną, dlatego nie został odnaleziony. Śp. ks. Krzysztof był  znanym rekolekcjonistą, spowiednikiem, przewodnikiem duchowym, wychowawcą w seminarium jak również egzorcystą diecezji opolskiej. Brat zaginionego księdza wspomina, iż kiedyś wypowiedział słowa na wypadek jego zaginięcia w górach, które bardzo kochał: „..szukajcie mnie, a nie mojego ciała”. Jako, że pozostawił po sobie wiele owoców swojej posługi w postaci nagranych konferencji, napisanych tekstów słowa te nabierają nowego znaczenia.