• 1
  • 2
  • Ogłoszenia parafialne
  • Intencje Mszy Św.
  • Komunikaty Kurii

INTENCJE 6.04 – 13.04.2020

PONIEDZIAŁEK 17.00 +KAZIMIERA DZINDZIO OD STANISŁAWY SURMACZ
WTOREK 18.00 PARAFIAN
SRODA 7.00 PARAFIAN
CZWARTEK 18.00 ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. MAKSYMILIANA KOLBEGO O BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA DARCZYŃCÓW RELIKWIARZA I UCZESTNIKÓW PIELGRZYMKI
PIĄTEK 18.00 -
SOBOTA 18.00 O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE DLA DRUHÓW OSP BLIZIANKA
NIEDZIELA 7.30 PARAFIAN
NIEDZIELA 10.30 DZIĘKCZYNNĄ Z PROŚBA DLA MARIANNY I JÓZEFA DASZYKOWSKICH 50 ROCZNICĘ ŚLUBU
NIEDZIELA

Czytaj więcej

INTENCJE 6.04 – 13.04.2020

PONIEDZIAŁEK 17.00 +KAZIMIERA DZINDZIO OD STANISŁAWY SURMACZ
WTOREK 18.00 PARAFIAN
SRODA 7.00 PARAFIAN
CZWARTEK 18.00 ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. MAKSYMILIANA KOLBEGO O BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA DARCZYŃCÓW RELIKWIARZA I UCZESTNIKÓW PIELGRZYMKI
PIĄTEK 18.00 -
SOBOTA 18.00 O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE DLA DRUHÓW OSP BLIZIANKA
NIEDZIELA 7.30 PARAFIAN
NIEDZIELA 10.30 DZIĘKCZYNNĄ Z PROŚBA DLA MARIANNY I JÓZEFA DASZYKOWSKICH 50 ROCZNICĘ ŚLUBU
NIEDZIELA

Czytaj więcej

KOMUNIKATY KURII – Niedziela Palmowa, 05.04.2020r.

1. Przypominając o tym, że władze państwowe od 1 kwietnia br. zaostrzyły rygor sanitarny w kraju, bardzo prosimy o stosowanie się, zwłaszcza w Wielkim Tygodniu, do norm wydanych przez biskupa rzeszowskiego Jana Wątrobę w Zarządzeniu z dnia 26 marca br.

2. Zostają odwołane tradycyjne spotkania kurialne ze składaniem życzeń świątecznych dla księży i osób życia

Czytaj więcej

Na czas adwentu zapraszamy do wysłuchania rozważań śp. ks. Krzysztofa Grzywocza, który zaginął w sierpniu tego roku w Alpach Lepońtyńskich. 17 sierpnia 2017 r. po odprawionej porannej  mszy św. w parafii Betten udał się najprawdopodobniej na szczyt Bortelhorn na granicy Szwajcarii i Włoch. Robił to wielokrotnie, był doświadczonym alpinistą, jednakże ta wyprawa okazała się ostatnią w jego ziemskim życiu. Następnego dnia rozpoczęła się zaawansowana akcja ratownicza, jednakże ks. Grzywocza nie odnaleziono – nie znaleziono go żywego, nie odnaleziono też jego ciała. Istnieje podejrzenie że został przywalony lawiną kamienno-błotną, dlatego nie został odnaleziony. Śp. ks. Krzysztof był  znanym rekolekcjonistą, spowiednikiem, przewodnikiem duchowym, wychowawcą w seminarium jak również egzorcystą diecezji opolskiej. Brat zaginionego księdza wspomina, iż kiedyś wypowiedział słowa na wypadek jego zaginięcia w górach, które bardzo kochał: „..szukajcie mnie, a nie mojego ciała”. Jako, że pozostawił po sobie wiele owoców swojej posługi w postaci nagranych konferencji, napisanych tekstów słowa te nabierają nowego znaczenia.