• 1
  • 2
  • Ogłoszenia parafialne
  • Intencje Mszy Św.
  • Komunikaty Kurii

OGŁOSZENIA XXIII NDZ. zw. – B-9.IX.18


1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

2. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcam, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa.

Read More

10. IX– 16. IX- 2018
PONIEDZIAŁEK 18.30 PARAFIAN
WTOREK 18.30 + SYLWESTER GORZYNIK OUP
ŚRODA 7.00 + JÓZEF GORZYNIK OUP
CZWARTEK 18.30 + RYSZARD WARMUZIŃSKI OD RODZINY SZEWCZYKÓW
PIĄTEK 7.00 +MARIA STOCHŁA OD RODZINY SZOPIAK
PIĄTEK 17.00 PARAFIAN
SOBOTA 7.00 + EDWARD KORAB OD ZONY I DZIECI 13.R
NIEDZIELA 7.30 + SYLWESTER GORZYNIK 3 R
NIEDZIELA 10.30 O ZDROWIE I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE DLA DZIECI, WNUKÓW

Read More
Komunikaty Kurii na XXIII Niedzielę Zwykłą

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w trzech turach od 26 do 28 września. Szczegóły w Biuletynie Katechetycznym i na stronach Wydziału Katechetycznego wk.rzeszow.pl.

Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin zaprasza na XXXIV Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 22-23 września. Na stronie internetowej www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl istnieje możliwość zapisania się na katechezy przedślubne
Read More

Na czas adwentu zapraszamy do wysłuchania rozważań śp. ks. Krzysztofa Grzywocza, który zaginął w sierpniu tego roku w Alpach Lepońtyńskich. 17 sierpnia 2017 r. po odprawionej porannej  mszy św. w parafii Betten udał się najprawdopodobniej na szczyt Bortelhorn na granicy Szwajcarii i Włoch. Robił to wielokrotnie, był doświadczonym alpinistą, jednakże ta wyprawa okazała się ostatnią w jego ziemskim życiu. Następnego dnia rozpoczęła się zaawansowana akcja ratownicza, jednakże ks. Grzywocza nie odnaleziono – nie znaleziono go żywego, nie odnaleziono też jego ciała. Istnieje podejrzenie że został przywalony lawiną kamienno-błotną, dlatego nie został odnaleziony. Śp. ks. Krzysztof był  znanym rekolekcjonistą, spowiednikiem, przewodnikiem duchowym, wychowawcą w seminarium jak również egzorcystą diecezji opolskiej. Brat zaginionego księdza wspomina, iż kiedyś wypowiedział słowa na wypadek jego zaginięcia w górach, które bardzo kochał: „..szukajcie mnie, a nie mojego ciała”. Jako, że pozostawił po sobie wiele owoców swojej posługi w postaci nagranych konferencji, napisanych tekstów słowa te nabierają nowego znaczenia.