• 1
  • 2
  • Ogłoszenia parafialne
  • Intencje Mszy Św.
  • Komunikaty Kurii

OGŁOSZENIA XXXIII NDZ.zw. – B-18.XI.18


1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

2. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką

Czytaj więcej

INTENCJE 19.XI–25.XI.2018
PONIEDZIAŁEK 17:00 ZDROWIE I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE
WTOREK 17:00 O ZDROWIE I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE DLA PIELGRZYMÓW Z PIELGRZYMKI DO CZĘSTOCHOWY
ŚRODA 7:00 +MARIA URYNIAK OUP
CZWARTEK 17:00 +HELENA I WŁADYSŁAW WILUSZ
PIĄTEK 17:00 +JÓZEFA I STANISŁAW KWOLEK
SOBOTA 7:00 +MARIA URYNIAK OUP
NIEDZIELA 7:30 +MARCEL MARIA JAN GENOWEFA DUDEK KUROSZ OD STEFANI LASOTA
NIEDZIELA 10:30 +JANINA PŁOTCZYK 20 ROCZNICĘ

Czytaj więcej

KOMUNIKATY KURII – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 18.11.2018 r.

W niedzielę 18 listopada br. Kościół powszechny obchodzi Drugi Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek skierował swoje orędzie na ten dzień. Można go wykorzystać w celach duszpasterskich.

W niedzielę 25 listopada – Uroczystość Chrystusa Króla. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Centralne uroczystości odbędą się w katedrze w Rzeszowie. Msza św.

Czytaj więcej

Na czas adwentu zapraszamy do wysłuchania rozważań śp. ks. Krzysztofa Grzywocza, który zaginął w sierpniu tego roku w Alpach Lepońtyńskich. 17 sierpnia 2017 r. po odprawionej porannej  mszy św. w parafii Betten udał się najprawdopodobniej na szczyt Bortelhorn na granicy Szwajcarii i Włoch. Robił to wielokrotnie, był doświadczonym alpinistą, jednakże ta wyprawa okazała się ostatnią w jego ziemskim życiu. Następnego dnia rozpoczęła się zaawansowana akcja ratownicza, jednakże ks. Grzywocza nie odnaleziono – nie znaleziono go żywego, nie odnaleziono też jego ciała. Istnieje podejrzenie że został przywalony lawiną kamienno-błotną, dlatego nie został odnaleziony. Śp. ks. Krzysztof był  znanym rekolekcjonistą, spowiednikiem, przewodnikiem duchowym, wychowawcą w seminarium jak również egzorcystą diecezji opolskiej. Brat zaginionego księdza wspomina, iż kiedyś wypowiedział słowa na wypadek jego zaginięcia w górach, które bardzo kochał: „..szukajcie mnie, a nie mojego ciała”. Jako, że pozostawił po sobie wiele owoców swojej posługi w postaci nagranych konferencji, napisanych tekstów słowa te nabierają nowego znaczenia.