• 1
  • 2
  • Ogłoszenia parafialne
  • Intencje Mszy Św.
  • Komunikaty Kurii

OGŁOSZENIA XXXII NDZ. ZW. – C- 10.XI.19

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

3. Z okazji

Read More

INTENCJE 4.XI. - 10.XI.2019

PONIEDZIAŁEK 7.30 DZIĘKCZYNNA Z PROŚBĄ O DALSZE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE DLA MAGDALENY I PIOTRA W 15 ROCZNICĘ ŚLUBU
PONIEDZIAŁEK 10.30 +LEOKADIA TADEUSZ TŁUCZEK WIESŁAW MAJCHROWSKI
WTOREK 17.00 +GABRIELA GOROL
ŚRODA 7.00 DAN
CZWARTEK 17.00 +PAWEŁ JULIA LEWCZAK Z CÓRKAMI KATARZYNĄ JÓZEFĄ SYNEM JANEM
PIĄTEK 17.00 +GABRIELA GOROL
SOBOTA 7.00 +TADEUSZ DASZYKOWSKI
NIEDZIELA 7.30 +Tadeusz Daszkowski 8 rocznicę
NIEDZIELA

Read More

Komunikaty Kurii na XXXII Niedzielę Zwykłą, 10 listopada 2019 roku

1. 11 listopada przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości. Prosimy o modlitwę w intencji Ojczyzny. Centralne uroczystości będą miały miejsce w Rzeszowie. Rozpoczną się one celebracją Mszy świętej za Ojczyznę w kościele Farnym o godz. 10.00. Przewodniczyć jej będzie biskup Jan Wątroba. Po Eucharystii nastąpi przemarsz na Plac Wolności i odsłonięcie pomnika

Read More

Na czas adwentu zapraszamy do wysłuchania rozważań śp. ks. Krzysztofa Grzywocza, który zaginął w sierpniu tego roku w Alpach Lepońtyńskich. 17 sierpnia 2017 r. po odprawionej porannej  mszy św. w parafii Betten udał się najprawdopodobniej na szczyt Bortelhorn na granicy Szwajcarii i Włoch. Robił to wielokrotnie, był doświadczonym alpinistą, jednakże ta wyprawa okazała się ostatnią w jego ziemskim życiu. Następnego dnia rozpoczęła się zaawansowana akcja ratownicza, jednakże ks. Grzywocza nie odnaleziono – nie znaleziono go żywego, nie odnaleziono też jego ciała. Istnieje podejrzenie że został przywalony lawiną kamienno-błotną, dlatego nie został odnaleziony. Śp. ks. Krzysztof był  znanym rekolekcjonistą, spowiednikiem, przewodnikiem duchowym, wychowawcą w seminarium jak również egzorcystą diecezji opolskiej. Brat zaginionego księdza wspomina, iż kiedyś wypowiedział słowa na wypadek jego zaginięcia w górach, które bardzo kochał: „..szukajcie mnie, a nie mojego ciała”. Jako, że pozostawił po sobie wiele owoców swojej posługi w postaci nagranych konferencji, napisanych tekstów słowa te nabierają nowego znaczenia.