• 1
  • 2
  • Ogłoszenia parafialne
  • Intencje Mszy Św.
  • Komunikaty Kurii

OGŁOSZENIA V NDZ WLK. – C-17.V.19

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszam do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 18.00.

3. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił

Read More

INTENCJE 19.V - 2.VI.2019

NIEDZIELA 19.V 7.30 +MARIA
NIEDZIELA 19.V 10.30 +EUGENIĘ, WŁADYSŁAWA, WIESŁAWA, HENRYKA KOŁUCKICH
PONIEDZIAŁEK 18.00 +MARIA
WTOREK 18.00 +MARIA
ŚRODA 18.00 +MARIA
CZWARTEK 18.00 +MARIA
PIĄTEK 18.00 +MARIA
SOBOTA 18.00 +MARIA
NIEDZIELA 26.V 7.30 +MARIA
NIEDZIELA 26.V 10.30 +TADEUSZ, ZOFIA, APOLONIA SZPIECH
PONIEDZIAŁEK 18.00 +MARIA
WTOREK 18.00 +MARIA
ŚRODA 18.00 +MARIA
CZWARTEK 18.00 +MARIA
PIĄTEK 18.00 +MARIA
SOBOTA

Read More

KOMUNIKATY KURII – V NIEDZIELA WIELKANOCNA, 19.05.2019 r.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazuje do każdej parafii cegiełki przeznaczone na wsparcie finansowe organizowanych w ośrodku w Myczkowcach kolonii dla dzieci pochodzenia polskiego z Ukrainy. Złożone ofiary proszę przekazać bezpośrednio na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej wraz z Rzemieślnikami zapraszają mieszkańców Rzeszowa w niedzielę 26 maja na Papieską Kremówkę z okazji Dnia

Read More

Na czas adwentu zapraszamy do wysłuchania rozważań śp. ks. Krzysztofa Grzywocza, który zaginął w sierpniu tego roku w Alpach Lepońtyńskich. 17 sierpnia 2017 r. po odprawionej porannej  mszy św. w parafii Betten udał się najprawdopodobniej na szczyt Bortelhorn na granicy Szwajcarii i Włoch. Robił to wielokrotnie, był doświadczonym alpinistą, jednakże ta wyprawa okazała się ostatnią w jego ziemskim życiu. Następnego dnia rozpoczęła się zaawansowana akcja ratownicza, jednakże ks. Grzywocza nie odnaleziono – nie znaleziono go żywego, nie odnaleziono też jego ciała. Istnieje podejrzenie że został przywalony lawiną kamienno-błotną, dlatego nie został odnaleziony. Śp. ks. Krzysztof był  znanym rekolekcjonistą, spowiednikiem, przewodnikiem duchowym, wychowawcą w seminarium jak również egzorcystą diecezji opolskiej. Brat zaginionego księdza wspomina, iż kiedyś wypowiedział słowa na wypadek jego zaginięcia w górach, które bardzo kochał: „..szukajcie mnie, a nie mojego ciała”. Jako, że pozostawił po sobie wiele owoców swojej posługi w postaci nagranych konferencji, napisanych tekstów słowa te nabierają nowego znaczenia.