• 1
  • 2
  • Ogłoszenia parafialne
  • Intencje Mszy Św.
  • Komunikaty Kurii

OGŁOSZENIA III NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – A- 12.I.20

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u

Czytaj więcej

INTENCJE 13.I – 26.I.2020
PONIEDZIAŁEK 17.00 PARAFIAN
WTOREK 7.00 D
ŚRODA 17.00 D
CZWARTEK 7.00 D
PIĄTEK 17.00 D
SOBOTA 7.00 D
NIEDZIELA 7.30 +ANTONI LISKOWICZ R
NIEDZIELA 10.30 W DNIU IMIENIN
PONIEDZIAŁEK 17.00 PARAFIAN
WTOREK 7.00 D
ŚRODA 17.00 D
CZWARTEK 7.00 D
PIĄTEK 17.00 D
SOBOTA 7.00 D
NIEDZIELA 7.30 +KATARZYNA, MICHAŁ JASIŃSKI Z SIOSTRAMI I BRATEM SZWAGREM
NIEDZIELA

Czytaj więcej

KOMUNIKATY KURII – II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, 5.01.2020 r.

1. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, przypada rocznica konsekracji biskupów: Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji. Msza św. w katedrze rzeszowskiej, 6 stycznia br. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy kapłanów i wiernych do udziału.

2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego w wielu miejscowościach naszej diecezji odbędą się Orszaki

Czytaj więcej

Na czas adwentu zapraszamy do wysłuchania rozważań śp. ks. Krzysztofa Grzywocza, który zaginął w sierpniu tego roku w Alpach Lepońtyńskich. 17 sierpnia 2017 r. po odprawionej porannej  mszy św. w parafii Betten udał się najprawdopodobniej na szczyt Bortelhorn na granicy Szwajcarii i Włoch. Robił to wielokrotnie, był doświadczonym alpinistą, jednakże ta wyprawa okazała się ostatnią w jego ziemskim życiu. Następnego dnia rozpoczęła się zaawansowana akcja ratownicza, jednakże ks. Grzywocza nie odnaleziono – nie znaleziono go żywego, nie odnaleziono też jego ciała. Istnieje podejrzenie że został przywalony lawiną kamienno-błotną, dlatego nie został odnaleziony. Śp. ks. Krzysztof był  znanym rekolekcjonistą, spowiednikiem, przewodnikiem duchowym, wychowawcą w seminarium jak również egzorcystą diecezji opolskiej. Brat zaginionego księdza wspomina, iż kiedyś wypowiedział słowa na wypadek jego zaginięcia w górach, które bardzo kochał: „..szukajcie mnie, a nie mojego ciała”. Jako, że pozostawił po sobie wiele owoców swojej posługi w postaci nagranych konferencji, napisanych tekstów słowa te nabierają nowego znaczenia.